top of page

Пейнтбол (від англ.Paintball – кулька з фарбою) – командна гра, де роль зброї виконує маркер (ручна пневматична зброя), а в якості патронів використовуються кольорові кульки. При влученні в гравця, на його одязі чи спорядженні залишаються кольорові плями фарби.

 

Гра призначена для імітації швидкоплинних бойових дій на обмеженій території, не залишаючи жертв (синці до уваги не беруться), в якій кожен може відчути себе воякою (навіть слабка стать). Ігри можна проводити на спеціально обладнаних територіях польового чи лісового типу зі штучними та природними перешкодами й укриттями, в приміщеннях, в закинутих будівлях (але якщо це не загрожує безпеці життя гравців). Грати в пейнтбол можна як для задоволення та відпочинку, так і для тренування охоронців чи спецназу, відтворюючи складні небезпечні життєві ситуації. Чітких обмежень по віку гравців немає, з нами вже грали навіть 10-річні хлопчики. Для супер-любителів та професіоналів у цій справі проводяться пейнтбольні турніри на міжнародному рівні.

 

 

До базового набору спорядження пейнтболіста входить:

•  Маска. Гравець зобов'язаний носити спеціальну маску в межах ігрового поля. Швидкість вильоту кульки становить близько 91 м/с, при попаданні в око може нанести гравцеві серйозних травм.

•  Маркер (зброя), який складається з власне маркеру, балону з газом та ємності для кульок (фідер).

•  Пейнтбольні кульки з фарбою, яка виготовлена на основі харчових компонентів, цілком безпечних для організму, легко змивається. Оболонка кульки має желатинову солодкувату основу (перевіряли власними язиками).

Також під час гри пейнтболіст може використовувати тубу для носіння додаткових кульок, камуфльований одяг, налокітники, наколінники та інші захисні прибомбаси, рукавички, димові гранати…

 

Правила гри в пейнтбол

Перед грою учасникам видається спорядження. Залежно від сценарію, гравці діляться на команди, помічаючи себе певним кольором (адже в захисних костюмах і масках всі виглядають однаково), і, по сигналу, –починається гра! Команди можуть діяти за власною розробленою і узгодженою тактикою (в основному, практикують постійні гравці зі сформованою командою), або ж кожен гравець діє за себе (практикується новачками або новоствореними командами). Гравець, в якого потрапляє кулька і залишає слід від фарби – від напарника або противника, в будь-яку точку, в тому числі в зброю – вибуває з гри (піднімає маркер стволом вгору, щоб його бачили інші гравці, і виходить за межі поля). Кількахвилинна стрілянина, перебіжки, бризки кольорової фарби – партія закінчена, коли на полі залишається переможець, про що засвідчить сигнал судді. На поле можна повертатися лише після того, як з одягу стерті всі сліди від фарби.

Перед кожною грою для учасників проводиться професійний інструктаж, в якому пояснюються основні правила гри, сценарій, за яким проходитиме дана гра, та правила безпеки в пейнтболі. Адже в будь-якій активній грі учасники можуть травмуватися. Тому, щоб отримати лише позитивні враження, необхідно дотримуватися нескладних правил безпеки:

1) Під час гри забороняється перебувати на ігровому полі без маски.

2) За межами ігрового майданчика маркер має бути поставлений на запобіжник і мати спеціальну заглушку на стволі. Але в будь-якому випадку поза ігровою зоною наводити зброю на людей заборонено! Також рекомендується одягати спеціальні захисні окуляри з полікарбонату.

3) Стріляти в упор не бажано. Якщо вдалося підібратися до противника непоміченим, можна сказати «Убитий», після чого він повинен підняти руку і визнати себе ураженим. Попадання з 15-20 метрів відчутно, але в більшості випадків терпимо, хоч і залишає невеличкі синці; попадання в упор болісно і може призвести до гематом.

4) Не слід стріляти в гравців, які покидають поле бою. Вони вже визнали своє ураження, добивати їх не потрібно.

5) Грати в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння суворо заборонено!

 

 

Сценарії гри

 

•  Класичне усунення (стінка на стінку)

Гравці розподіляються на рівні за силою команди (береться до уваги маркер, досвід, і т.д) і намагаються вибити з гри всіх учасників протилежної команди. «Вбиті» гравці покидають поле до кінця партії, заправка кулями і стислим газом під час гри заборонені.

•  Утримання форту

Гравці діляться на дві рівні команди. Визначається загальна ціль (це може бути міст, бункер і т.д.), від якої в рівновіддалених пунктах кожна команда встановлює собі базу. Команди намагаються захопити і утримати ціль протягом обумовленого часу (наприклад, 5 хвилин). Після «поранення» гравець повертається на свою базу, стирає сліди фарби, за необхідності дозаправляється кульками і знову входить у гру.

•  Президент

Гравці розділяються на дві команди (снайпери та Президент з охоронцями), з невеликою перевагою в команді Президента. Визначається орієнтир, якого Президент повинен досягти, щоб перемогти. Перемога снайперів зараховується, якщо вбито Президента. Якщо ж охоронці вбивають всіх снайперів або Президент досягає встановленого орієнтиру – перемога за ними. Президент грає без зброї або з легкою (пістолет з 10 шариками,1 граната). Але він може брати зброю будь-якого вбитого охоронця. Існує кілька варіантів даного сценарію – «В броні», «Парад», «Снайпери».

•  Руйнування моста

Формується дві команди – терористи та спецназ. Визначається орієнтир, який виконуватиме роль моста, а також невеличкий об’єкт в якості бомби. Завдання терористів – утримати та доставити «бомбу» до «мосту», тоді як спецназ намагається не допустити захоплення «бомби» чи підрив «мосту». Якщо кур'єр (гравець, що несе «бомбу») вмирає, він повинен залишити її на місці де його убили. Якщо спецназівці захоплюють бомбу і знешкоджують її (відносять на стартову базу) – вони перемагають.

•  Порятунок заручника

Формується дві команди – терористи та спецназ, один гравець призначається заручником (неозброєний). Завдання спецназу – звільнити заручника, завдання терористів – не допустити його порятунку. Заручнику дозволяється  втікати, але в такому випадку він може бути застрелений терористами. Гра припиняється, якщо заручник застрелений, або якщо спецназ звільняє його і доводить до своєї стартової бази.

•  Захоплення Прапора

Гравці діляться на дві рівні команди, кожній назначається база на протилежних сторонах ігрового поля. Прапор поміщається в центр поля. Кожна команда намагається захопити прапор  і принести його на свою базу.Зараховують влучання в будь-яку частину тіла чи маркер, уражений гравець покидає ігрове поле до кінця гри. Варіант «Футбол»: прапор доставляється на базу противника.

•  Санітар

В кожній команді призначається санітар (один для кожних семи чоловік), якому одягається пов’язка окремого кольору, щоб вирізнятися серед інших гравців. Правила гри як в захоплення прапора. Але за цим сценарієм попадання в руки і ноги вважаються як поранення. Після отримання трьох поранень та не «лікуючись» у санітара, гравець покидає бойове поле. Попадання в голову і тіло є смертельними та не підлягають лікуванню. Лікування рани відбувається шляхом стирання слідів фарби з потерпілого. Стартова база також може діяти як лікарня, але боєць повинен знаходитись на базі протягом заздалегідь обумовленого часу (напр., 30 сек.), при цьому не відкриваючи вогонь. Якщо всі санітари убиті – лікуватися можна тільки в лікарні. Санітари грають неозброєні та не можуть виліковувати самі себе.

•  Збитий пілот

Гравці розділяються на дві рівні команди: група захоплення та рятувальна група (з неї вибирається один пілот). Пілотові дають невеликий предмет в якості цінного вантажу та маркер з 10 кульками, але в разі ураження гравців з команди рятувальників, він може використовувати їх зброю. Пілот виходить на поле першим, групи захоплення і рятувальників не знають, де він знаходиться, тоді як йому відомі розміщення баз обох команд. Мета цієї гри – доставити «цінний вантаж» до бази рятувальників. В разі, якщо пілот загине, він залишає «цінний вантаж» на місці враження, далі його може доставити будь-який член команди рятувальників. Завдання групи захоплення – виявити пілота, перехопити вантаж і доставити його на свою базу.

•  Коридор

Формується дві команди: одна стає коридором, тобто засідає в ничках вздовж визначеного маршруту і чекає, коли йтиме противник. Той повинен пробігти через цей коридор невраженим і принести маркер своєму напарнику (в кінці коридору, де сидять всі члени команди), й забрати його з собою. Потім вони вже вдвох мають повернутись на базу, взяти знову по маркеру, і так само донести своїм бійцям. Якщо дорогою одного з них вбили, другий має право взяти маркер і підійти взяти когось іншого. Так триває, доки всі члени команди будуть з маркерами. Коли всі отримали зброю, оголошується «ТРИВОГА» і вони повинні знищити тих, хто сидить в засаді. Гравець, який проходить коридор, має право стріляти в тих, хто в ньому сидять, але не сходячи з маршруту.

•  Термінатор

Визначається кілька «термінаторів» (2-3), на груди яких наносять знак «X». Щоб вразити їх, треба попасти в центр «X» або в спину. Термінатори намагаються вибити інших гравців.

•  Партизани

Декілька людей маскуються в лісі. Задача решти (більшість) – знайти і «знешкодити» тих, хто сховався.

•  Top Gun

Всі учасники розходяться лісом і починається війна «кожен за себе». Завдання – якомога довше протриматись на полі і не бути «вбитим». Переможцю присвоюється титул «найкращий стрілець» – символ особистої військової майстерності.

 

 


 

Контактний номер тел.: 068 081 58 50                      адреса: с.Сільце, Закарпатська обл., Іршавський р-н.

 

bottom of page